Witaj na naszym blogu

Gdzie znaleźć pracę jako pielęgniarka? Jak szukać ofert?

Redakcja

Pielęgniarki mogą liczyć na znalezienie pracy w wielu miejscach! Sprawdź możliwości rozwoju ścieżki zawodowej. Zobaczyć czy powinnaś zostać pielęgniarką! Gdzie szukać pracy jako pielęgniarka?

Jak zostać pielęgniarką w Polsce?

Redakcja

Jak zostać pielęgniarką w Polsce? Sprawdź czy to zawód dla Ciebie i co z wymaganym wykształceniem! Ile zarabia pielęgniarka i co po studiach?

Rozwój kariery w medycynie: Jak skutecznie szukać pracy w medycynie?

Maciej Prokop

Szukanie pracy w sektorze medycznym może być wyzwaniem, ale z odpowiednimi strategiami i technikami, proces ten może stać się znacznie łatwiejszy

Wyzwania rynku pracy w ochronie zdrowia

Mateusz Kolenda

Choć na przestrzeni ostatnich lat wzrastają zarówno publiczne, jak i prywatne wydatki na ochronę zdrowia w Polsce (GUS, 2021), kraj boryka się z poważnym problemem braków kadrowych w sektorze medycznym. Wskaźniki takie, jak liczba praktykujących lekarzy przypadających na 1000 mieszkańców osiągają jedne z najniższych wartości wśród krajów członkowskich UE i nie są wystarczające do zaspokojenia społecznego zapotrzebowania na opiekę zdrowotną. Jak wygląda sytuacja na polskim rynku pracy w ochronie zdrowia?

Systemy ochrony zdrowia na świecie. Jak to robią inni?

Mateusz Kolenda

Nie zaskakuje fakt, że w czasie globalnej pandemii cały świat zaczął poświęcać szczególną uwagę zdrowiu i jego ochronie. Mimo obserwowanej współcześnie tendencji do globalizacji i zacierania się różnic kulturowych między poszczególnymi krajami na świecie, państwa w różny sposób organizują swoim obywatelom opiekę zdrowotną. Nie jest konieczne analizowanie systemu zdrowotnego każdego kraju z osobna, ponieważ można wyróżnić zaledwie kilka modelowych systemów ochrony zdrowia, które stanowią swego rodzaju bazę.